Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka Stworzyło i zrealizowało izbę historyczną

Poprawiono: 16 październik 2023
Utworzono: 16 październik 2023

Obietnica spełniona!

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka-PREZES  stworzyło i zrealizowało izbę historyczną " Dzieje Kobyłki - Migawki Pamięci " w Kobyłce  w lokalu przy ulicy Fałata 4A.

W sobotnie popołudnie 7 października 2023 roku nastąpiło oficjalne otwarcie lokalu i wystawy. Po przecięciu wstęgi odbyła się premiera filmu o historii Kobyłki i prelekcja na temat: ,"Rocznica Bitwy pod Kobyłką podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 r. na tle 95. rocznicy utworzenia gminy kobyłka". Na zakończenie wice przewodniczący Rady Miejskiej w Kobyłce Zbigniew Kropiewnicki  wraz z członkami kapituły wręczyli: Oskarowi Czernikowi, Michałowi Jakubowskiemu,  Mirosławowi Bujaskiemu i Andrzejowi Michalikowi medale "Zasłużony dla Miasta Kobyłka".

Zarząd Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka składa serdeczne podziękowanie Partnerom wydarzenia: Fundacja KGHM Polska Miedź i Krajowej Grupie Spożywczej za finansowe wsparcie projektu. Dziękujemy firmie Renoma z Kobyłki Wojciech Piotrowski  za projekt wystawy i solidne  wykonanie oraz montaż wyposażenia Dziękuje mojemu Zarządowi i tym, którzy wsparli nasz lokal i wydarzenie. Prezes Andrzej Zbyszyński .